Bizi Takip Edin
İlkbahar/Yaz 23

BURSA TEXTILE SHOW 2024

İlkbahar/Yaz 23

Bursa’da Textile Show Rüzgarı

Türkiye tekstil endüstrisinin lider şehirlerinden olan Bursa’da, 15-17 Mart tarihleri arasında Bursa Textile Show rüzgarı esti. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde gerçekleşen Bursa Textile Show Fuarı’nda Ur-Ge projeleri kapsamında düzenlenen B2B organizasyonu, sektörün ihracatına güç kattı. Giysilik kumaş alanında bölgenin en büyük fuarına 4 binden fazla ziyaretçi katılırken, 60 ülkeden yaklaşık 400 yabancı alıcı da Bursalı firmalarla ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Tekstil sektörünün kalbi Bursa Textile Show Fuarı’nda attı. Her geçen yıl büyüyerek Türkiye’de önemli bir marka haline gelen Bursa Textile Show Fuarı, tekstil sektörünü 7. kez aynı çatı altında buluşturdu. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, 128 firma 2023 yılı İlkbahar/Yaz giysilik kumaş koleksiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sundu.

B2B PROGRAMI İLE FİRMALAR BULUŞTU

BTSO öncülüğünde, Ticaret Bakanlığı, UTİB ve KOSGEB’in işbirliğiyle düzenlenen fuarda, Ur-Ge projeleri kapsamında yurt dışından gelen yabancı alıcılar Bursalı firmalarla bir araya geldi. Fuar alanından ayrı bir alanda organize edilen B2B organizasyonunda Bursalı firmalar, Ticaret Bakanlığı destekleriyle Bursa’ya getirilen yabancı alım heyetleriyle birebir iş görüşmesi fırsatı yakaladı.